Fellini Days

fellini1

Chocolate Frog Record Company Ltd., 2/5/2001 (sprzedaż wysyłkowa), 13/8/2001 (sprzedaż detaliczna),
CFVP007CD

3D 9.11 [Dick/Wesley/Young]
So Fellini 4.06 [Dick/Wesley]
Tiki 4 7.32 [Dick/Wesley/Young]
Our Smile 5.25 [Dick/Wesley/Young]
Long Cold Day 5.33 [Dick/Wesley/Young]
Dancing in Fog 5.30 [Dick/Wesley/Young]
Obligatory Ballad 5.15 [Dick/Wesley]
Pilgrim’s Address 7.18 [Dick/Wesley]
Clock Moves Sideways 7.17 [Dick/Wesley]

fellini2
Fellini Days – Picture Disc
Chocolate Frog Records, marzec 2002

Strona A
3D
So Fellini
Tiki 4

Strona B
Long Cold Day
The Pilgrim’s Address
Clock Moves Sideways

Credits: Nagrana w The Studio, Haddington, East Lothian, Szkocja, a także na sesjach w Grand Hotelu, Prisztina, Kosowo i podczas koncertów w Leeuwarden, Utrechcie i Oberhausen.
Engineered and Produced by Elliot Ness
Mixed by Calum Malcolm and Elliot Ness
Mastered by Calum Malcolm
(p) and (c) Derek W Dick 2001. Under exclusive license to Chocolate Frog Record Company Ltd.

Śpiew: Fish.
Gitary: John Wesley.
Instrumenty klawiszowe: John Young.
Gitara basowa: Steve Vantsis.
Perkusja: Dave Stewart.
Chórki: Susie Webb i Zoe Nicholas.
Instrumenty perkusyjne: Dave Haswell.

Głos Federico Felliniego pochodzi z różnych wywiadów nagranych przez Gideona Bachmanna dla potrzeb jego filmu dokumentalnego pt. ‘Ciao Federico!’. Film jest dostępny – razem z innymi tytułami Felliniego – w Connoisseur Academy video, 21 Stephen Street, London, W1T 1LN, UK. Telephone 02079 578957/8. website – www.bfi.org

Głos w ‘Pilgrim’s Address’ – Paddy Mayne
Inne sample – Mr Samples
Programowanie pętli w ‘Clock Moves Sideways’ – Eric Dewolf.
Sprzęt do pracy i nagrywania na żywo zapewniła firma Behringer.

Projekt graficzny i wykonanie Mark Wilkinson i David Axtell – L-Space Design
Oryginalne zdjęcia Pierre Guilllame.
Koncepcja okładki – Fish.

Dziękuję Florianowi Lemke, Herbowi Quickowi i wszystkim w Behringer za doprowadzenie studia znów do stanu używalności i za pomoc w przemyśleniu starego marzenia. Dzięki Dougie i wszyscy w The Warehouse in Edinburgh, wszyscy w Global Distribution, Joe Barden z Barden Pickups, Diane Jubrey z Elliot pragnie podziękować wszystkim spod numeru 77 za to, że wytrzymali z nim i jego szaleństwem, Michelle i Michaelowi Rebakowi za przewodnictwo, jego mamie Jo, Barry’emu, Samancie, Adamowi i Babci Rose za bycie z nim. I na końcu, niezapomnianemu, jego ojcu Leonowi i dziadkowi Samowi; są na zawsze w jego sercu. Specjalne podziękowania dla Mo Warden za doglądanie sklepu i jeszcze większe za niesamowite oddanie sprawie witryn internetowych. Pete Oram – dziękujemy za poświęcenie sprawie, co skończyło się bólem serca.
Yatta – dzięki za przewodnictwo w sprawach małżeństwa i zdolność organizowania rzeczy w niemożliwych sytuacjach i niemożliwych terminach.
Dziękuję wszystkim organizatorom i członkom the Company, jest Was zbyt wielu, by wymieniać, za wsparcie przy tym i poprzednich albumach, Johnowi Crawleyowi za wieczne wspomaganie, przyjaźń i radę, wszystkim pracownikom Hit and Run za pamięć i pomoc w walce, Nigelowi Hasslerowi i Sophie z Primary Talent International za La Stradę, Robertowi White za spokój, Sarze i Simonowi z Townhouse Fish Restaurant za tłumaczenia, Paulowi i Ann oraz wszystkim z „Tyneside Tavern 6 o’clock club” za spokój; dwóm Jimom, wszystkim przyjaciołom Krisa, Winowi, Dave’owi South i wszystkim z CSE za możliwość kręcenia i wszystkim muzykom, którzy pracowali przy płycie i wszystkim, którzy się przyczynili do jej powstania. Dziękuję Arnoldowi, Nicole (Nikki) Clevenger, Michelle Coltart, Tony’emu Galuhn i pracownikom Tiki 4, San Diego, CA. Także specjalne podziękowania dla Gideona Bachmanna za dostęp do Kolorów. Mam nadzieję, że spotkamy się przy okazji Dnia jak z Felliniego. Z głębi serca dziękuję Wesowi i JY za inspirację, Markowi za sprawienie, że było łatwo jak zawsze, Elliotowi za niesamowitą robotę i wsparcie, Calumowi za szalony spokój i przewodnictwo, Tammi za 16 lat, Tarze za moją przyszłość i w końcu Federico za jakże potrzebną mi perspektywę.
All tracks published by Fishy Music Ltd/Hit and Run Music (publishing) Ltd/EMI Music Publishing Ltd. (c) 2000 Fishy Music Ltd
Ten album jest dedykowany Federico Felliniemu 1920 – 1993

fellini3 (800x627)