Koncerty Wrocław

O Beethovenie i Milesie Davisie - nie tutaj
Awatar użytkownika
Nicoletta
13th Star

Re: Koncerty Wrocław

Postautor: Nicoletta » czw lip 10, 2014 13:38

Nie ma sprawy :) nam się bardzo podobało! może wybiorę się po raz 3 ? :D
Nessuno mi può giudicare, nemmeno tu

Awatar użytkownika
Pingwin
Marquee Veteran

Postautor: Pingwin » pt lip 11, 2014 13:10

fkbp pisze:Bilety zakupione, dzięki Nico za info :)

czy w Kato to bedzie w tej nowej sali koncertowej?

Awatar użytkownika
fkbp
Raingod

Postautor: fkbp » pt lip 11, 2014 17:46

Nie, choć wtedy już będzie już oddana do użytku (bo myślałeś zapewne o nowej siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia wybudowanej tuż obok Spodka). Ale sala Filharmonii Śląskiej też jest świeżo po remoncie i rozbudowie. Tak to się dzieje w tych KATO ;)

Awatar użytkownika
Pingwin
Marquee Veteran

Postautor: Pingwin » ndz lip 13, 2014 12:20

fkbp pisze:Nie, choć wtedy już będzie już oddana do użytku (bo myślałeś zapewne o nowej siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia wybudowanej tuż obok Spodka). Ale sala Filharmonii Śląskiej też jest świeżo po remoncie i rozbudowie. Tak to się dzieje w tych KATO ;)

Kato spoko. Jestem wszak Ślązakiem:) w narodowym spisie powszechnym kilka lat temu wpisałem narodowość śląską, jako jeden z bodaj 800 tysięcy świadomych.

Awatar użytkownika
Nicoletta
13th Star

Postautor: Nicoletta » pt lip 25, 2014 10:03

I kolejny artysta przewidziany na jesień we Wrocławiu!
http://www.anathema.art.pl/koncerty/
to będzie bardzo koncertowy październik :)

Awatar użytkownika
fkbp
Raingod

Postautor: fkbp » pt lip 25, 2014 13:48

Anathema coś śledzi naszego Wujka ;)
Byli razem w Płowdiw, w tym roku w lipcu w Barcelonie, teraz w październiku znów za nim podążają.... Może chcą, by został ich wokalistą :twisted:

Awatar użytkownika
Pingwin
Marquee Veteran

Postautor: Pingwin » pt lip 25, 2014 22:28

fkbp pisze:Anathema coś śledzi naszego Wujka ;)
Byli razem w Płowdiw, w tym roku w lipcu w Barcelonie, teraz w październiku znów za nim podążają.... Może chcą, by został ich wokalistą :twisted:

zostanie ich wokalistą jak przejdzie na emeryturę
to sie zaczyna układać w całość

Awatar użytkownika
Nicoletta
13th Star

Postautor: Nicoletta » pn lip 28, 2014 06:19

fkbp pisze:.... Może chcą, by został ich wokalistą :twisted:

chyba coś jest narzeczy ;) w każdym razie na pewno już ćwiczą wspólne pozowanie do zdjęć :mrgreen:
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/ ... 2695_n.jpg

Awatar użytkownika
Nicoletta
13th Star

Postautor: Nicoletta » wt sie 26, 2014 08:55

Tak tylko dla przypomnienia:
10.10.2014 Pain of Salvation - Zaklęte Rewiry
15.10.2014 Fish - Eter
27.10.2014 Anathema - Hala Orbita

Zapraszam :)

Awatar użytkownika
Nicoletta
13th Star

Postautor: Nicoletta » pt paź 10, 2014 22:20

Wiem, że jesteśmy obecnie w trakcie trwania trasy Fisha, ale chciałabym się podzielić wrażeniami z dzisiejszego koncertu Pain of Salvation.
Koncert odbył się w klubie Zaklęte Rewiry. Trochę się bałam jak wyjdzie, bo nie znam tego klubu i jego możliwości. Oczywiście można się było przyczepić do nagłośnienia ( to jakaś zmora polskich klubów), ale jakość koncertu była powalająca. Setlisty nie podam, bo przyznaję, że 3-4 piosenki nie były mi znane.
Koncert zaczął się chwilę po 19.00, Daniel z chłopakami wszedł na scenę i od razu spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem publiczności. A dodam, że koncert był dość kameralny :mrgreen:
Zagrali sporo bardzo dobrych utworów, dużo ze starszych płyt: Perfect element, Foreword,People passing by, Beyond the pale, Ending theme, Walking every god (tak więc Remedy Lane pojawiało się co chwila :)), no i przyszła kolej na wyczekiwane przeze mnie Chain Sling. I tu zaskoczenie kompletne. z powodu mojego nie za dużego wzrostu, nie w każdym momencie widziałam Daniela i gdy usłyszałam refren, byłam pewna, że to Daniel ale okazało się, że nie, że śpiewał Ragnar Zolberg !!! Muszę przyznać, że Gildenlow wziął sobie pod skrzydła całkiem utalentowanego chłopaka! Nie tylko dobrze gra, ale jaki ma głos! Mocny, dobry, wyraźny - naprawdę daje radę! Pod czujnym okiem frontmana może się sporo nauczyć i wróżę mu całkiem fajną karierę. Tak więc Ragnar, do którego podchodziłam z dystansem ( bo nowy, bo młody) okazał się całkiem miłym zaskoczeniem.
Potem było jeszcze cudowne Dryad od the woods. No i Ashes!!! Genialne wykonanie!
Atmosfera była też miła. Daniel mówił o utworach, wspominał w swoim pobycie w szpitalu (niestety widać po nim ile przeszedł, schudł troszkę), trochę żartował.
Generalnie koncert na 5+.
Jedyny minus to, że nie wyszedł potem do fanów, tylko pożegnał się i poszedł sobie. Szczęśliwcom przebił piąteczkę :mrgreen:
Jestem bardzo zadowolona z tego koncertu.

Awatar użytkownika
Pingwin
Marquee Veteran

Postautor: Pingwin » wt kwie 21, 2015 22:51

Uff, własnie wróciłem z koncertu Imany.
Sala w centrum kongresowym przy Hali Stulecia, mniej więcej tysiąc widzów, czyli full.
Tylko gitarzysta i ona.
Rewelacyjny koncert, dziewczyna ma wspaniały głos, nawet lepszy niż na płycie. Świetny kontakt z publicznoscią, wewnętrzne ciepło i poczucie humoru.
Na końcu standing ovation.
Imany na zywo, duże wrażenie. Bardzo też dobry gitarzysta, mocne brzmienie.

Awatar użytkownika
Nicoletta
13th Star

Postautor: Nicoletta » śr wrz 30, 2015 06:32

Chciałam się podzielić wrażeniami po wczorajszym The Wall Rogera Watersa w Multikinie.
Powiem Wam, że oglądałam już ten koncert kilka razy, ale tym razem zrobił na mnie ogromne wrażenie. Może to atmosfera, może też to, że na wielkim ekranie człowiek czuje się jeszcze bliżej artysty, może też dobre nagłośnienie multikina w Pasażu tak zadziałało, w każdym razie to był bardzo miły wieczór :)
Zazdroszczę tym, którzy widzieli to na żywo, a szczególnie tym którzy widzieli to w Berlinie!
Jeśli chodzi o atmosferę "popcornową" to zadziwiające ale żadnego popcornu nic było słychać czy czuć czy whatever, wszyscy wpatrzeni byli w ekran i nikt nawet nie drgnął :) Była naprawdę dobra atmosfera to słuchania i patrzenia.
Dodam jeszcze, że po przedstawieniu była bardzo fajna konwersacja pomiędzy Rogerem i Nickiem, gdzie odpowiadali oni na losowe pytania zadawane przez fanów. Dobra rzecz, można się było dowiedzieć paru ciekawych rzeczy. Niestety nie mogłam obejrzeć do końca :( (była już prawie 23.00 - do domu pół godziny drogi, a budzik na 5.15 ;)).
Jeśli ktoś będzie miał jeszcze okazję to polecam, bo warto :)
ps. jeśli chodzi o samą ideę ( wiecie, odgrodzenie się murem od widowni) to jest to mocno dyskusyjne, wszak przedstawienie The Wall już swoim pierwotnym założeniu było skierowane do dużej grupy ludzi "stadionowych", co niejako wchodzi w sprzeczność z inspiracjami do płyty. Uważam, że tu chodzi bardziej o generalne odgrodzenie się jednostki od świata na skutek różnych życiowych zdarzeń.
Tak czy inaczej, to megaśne przedsięwzięcie, wspaniale przygotowane i potwierdzające geniusz autora :)

Awatar użytkownika
fkbp
Raingod

Postautor: fkbp » śr wrz 30, 2015 12:10

Domi!!!!!
Wyjaśniłaś mi głośne od pewnego czasu zjawisko parawanów plażowych.
I już teraz wiem kto był tego pomysłodawcą ;)

Awatar użytkownika
figlu
The Great Unraveller

Postautor: figlu » śr wrz 30, 2015 12:16

To już nie kolejna cegła w murze , tylko Another windbreak on the beach :o
2007-2018

Awatar użytkownika
Nicoletta
13th Star

Postautor: Nicoletta » śr wrz 30, 2015 12:17

i Kasiu stała się jasność ;)
a obejrzałaś wywiad do końca?ile trwał cały? ja posłuchałam może z 15 minut.

Wróć do „Rock ”