PŁYTY WSZECH CZASÓW I PIOSENKI WSZECH CZASÓW

O Beethovenie i Milesie Davisie - nie tutaj
Awatar użytkownika
Nicoletta
13th Star

PŁYTY WSZECH CZASÓW I PIOSENKI WSZECH CZASÓW

Postautor: Nicoletta » pt sty 09, 2015 16:40

Witam Was Drodzy Użytkownicy Forum,

chciałabym Wam zaproponować nową zabawę.
Z powodu wczorajszej bezsenności wysłuchałam do rana audycji Piotra Kosińskiego, któraż to zainspirowała mnie do napisania tego posta.
Jeśli mielibyście ochotę, moglibyśmy zrobić sobie ranking naszych ulubionych płyt.
Jest to zadanie trudne, ale ciekawe, ponieważ może się pojawić wiele ciekawych propozycji :)
Byli już ulubieni wykonawcy, więc czas na ulubione płyty. Płyty wszech-wszech czasów :D
Proponuję by wybrać 10 ulubionych, a potem można również zrobić ranking 10 ulubionych piosenek! :D
Ze względu na to, że w ostatnim czasie na forum zagląda 3 do 5 osób w porywach, i nawet figlowe Hall of Fame świeci pustkami, bardzo proszę o zapoznanie się z w/w postem :)
w razie braku reakcji wyślę wszystkim maile :mrgreen: , a potem po 10 maili :twisted: , jeśli to nic nie da to wyślę listy pocztą tradycyjną :shock: , a jeśli i to nie zadziała to cóż ... post oddam do kategorii: archiwum ... posty, które odeszły w zapomnienie ... ;)

pozdrawiam
ściskam i całuję
Nicoletta

ps. po mailach i poczcie jeszcze pozostał facebook! :twisted: :twisted: :wink:
Nessuno mi può giudicare, nemmeno tu

Awatar użytkownika
Adam82
Forgotten Son
Kontaktowanie:

Re: PŁYTY WSZECH CZASÓW I PIOSENKI WSZECH CZASÓW

Postautor: Adam82 » pt sty 09, 2015 18:55

I'm in ;)
So now we're passing strangers, at single tables.
Still trying to get over,
Still trying to write love songs for passing strangers.
And the twinkling lies, all those twinkling lies,
Sparkle with the wet ink on the paper.

Awatar użytkownika
Nicoletta
13th Star

Postautor: Nicoletta » pt sty 09, 2015 20:26

no to ekstra! to dwa zestawy już mamy na pewno :)

Awatar użytkownika
figlu
The Great Unraveller

Postautor: figlu » pt sty 09, 2015 20:29

Hall of Fame świeci pustkami

wypraszam sobie , kto ma być, ten jest :wink:

Rozumiem że to nie ma byc żaden , quiz , głosowanie etc. Tylko po prostu dzielimy się na forum swoimi ulubionymi płytami wszech czasów :?:
2007-2018

Awatar użytkownika
Nicoletta
13th Star

Postautor: Nicoletta » pt sty 09, 2015 20:36

tak Figlu, dokładnie tak jak napisałeś.
Zestaw naj naj naj płyt ze wszystkich :)
oczywiście zestawienie na pierwszy kwartał roku 2015 :D bo kto wie, czy jakieś cudo jeszcze nie powstanie.
np. Fish nagra coś lepszego niż Vigil ;)

Awatar użytkownika
figlu
The Great Unraveller

Postautor: figlu » pt sty 09, 2015 20:42

Bez przesady Nico cuda już nie powstają .
Ja pewnie zaprezentuję publicznie taki ranking , ale jest to zadanie masakryczne ... bo jak stawiać obok siebie np. Manic Street Preachers i dajmy na to Dead Can dance
Czy do rankingu wstawiać Fisha i Marillion czy nie daj Boże Morrisseya i The Smiths . Pięć dekad rocka w szerokim tego słowa znaczeniu ....
Trzeba by się zastanowić i to poważnie :roll:
2007-2018

Awatar użytkownika
figlu
The Great Unraveller

Postautor: figlu » pt sty 09, 2015 20:48

ale nawet ja nie napiszę , to z chęcią bym sobie poczytał i porównał takie rankingi innym forumiarzy i forumiarek ( marzenie ściętej głowy ).
He, może nawet zrobię taki prywatny ranking , ale z podziałem właśnie na dekady . Będzie może łatwiej :)
2007-2018

Awatar użytkownika
Nicoletta
13th Star

Postautor: Nicoletta » pt sty 09, 2015 20:52

10 płyt wszech czasów :)
dzięki temu zestawieniu figlu zrozumiesz co jest dla Ciebie najważniejsze :D

oj zdarzają się cuda zdarzają ...
a przypomnij sobie komentarze po wydaniu A feast of Consequences ... czyż nie było tam opinii w stylu: a już myślałem, że nic mnie nie zaskoczy ... a tu ... genialne, najlepsze, arcydzieło :)
życie zaskakuje :)
believe me :)

Awatar użytkownika
Pingwin
Marquee Veteran

Postautor: Pingwin » sob sty 10, 2015 12:59

Pomysł ciekawy ale zadanie raczej niewykonalne.
Albo inaczej: myślę, ze to łatwe zadanie dla tych, co mają jasno sprecyzowane gusta muzyczne, jednoznacznie.

Ja, niestety, odpadam :( Zbyt wiele klimatów mnie zajmuje, często odległych od siebie o lata świetlne.

Poza tym, niektóre płyty, kiedyś ikoniczne, dziś albo stoją zakurzone na półce, albo wcale ich nie mam:) Nie dlatego, że już nie lubię ale dlatego, że znam je na pamięć, jestem przesycony albo były one właściwe dla konkretnego okresu w życiu.
Oczywiście, można wytypować dziesiątkę, ale zawsze będzie to dziesiątka, którą można by zastąpić z powodzeniem całkiem inną dziesiątką:) Co zupełnie odbiera sens takim zestawieniom.
Ale będę czytał z zainteresowaniem Wasze typy:) Choć, w zasadzie, jak się jest na forum od ponad siedmiu lat, czasem w ciemno można podać "za kogoś"jego faworytów:)))

Muzyka, jak literatura, ma jeden wielki plus: bogactwo nieskończone. Stu lat nie starczy, żeby wszystko przesłuchać i przeczytać, mówię o rzeczach, które mnie interesują, zajmują. A przecież pojawiają się nowe dziełka i dzieła, nowe fascynacje, albo też odkrywa się coś, co już było, ale my tego nie słuchaliśmy, nie zauważyliśmy.

Jak w takiej sytuacji wytypować dziesiątkę:)? Mission impossible. Przypomina mi się tutaj tekst mojego kolegi, który kiedyś wpadł po coś do koleżanki. Siedziały u niej znajome, cała fura, z dziesięć dziewczyn, duży pokój był wypełniony po brzegi. Ktoś chciał otworzyć okno, ale kolega zaprotestował z błogim wyrazem twarzy: daj spokój, nie otwieraj, tutaj jest tak cudowne stężenie estrogenów w powietrzu, że nic do szczęścia więcej mi nie potrzeba....:)

I taka jest też muzyka. Prawda?

Awatar użytkownika
GRENDEL71
Shadow
Kontaktowanie:

Postautor: GRENDEL71 » ndz sty 11, 2015 15:31

Hej. Dzięki Nico za rozruszanie ekipy i pomysł na tę jesienno-zimową wiosnę. Nie będę wyliczał 10-tki, ale do płyt, które na bank zabrałbym ze sobą na bezludną wyspę to (kolejność dowolna): Jeff Buckley "GRACE", PF "The Wall", Kult "posłuchaj to do Ciebie", Yellow "Flag" (stare wspomnienia z szalonej młodości), Róże Europy "stańcie przed lustrami", Marillion "Clutching at Straws", Fish "... wszystkie ;)", Joy Division "Unknown Pleasures" i do kompletu "Closer" i wiele wiele innych. Ciężko tak wybrać dziesięć. To jest ścisła czołówka, chociaż odwołując się do szalonych wspomnień z młodości, to na pewno byłby to spory karton płyt z polskim punkiem i rockiem lat 80-tych, a jest tego sporo - właśnie skrupulatnie odbudowuję płytotekę winyli z tego okresu. Łza się w oku kręci przy odtwarzaniu "czarnych placków" z tamtych lat... te trzaski, muzyka i wspomnienia... ehhhh, to se ne wrati. Pozdrawiam.
„Nieustanny marzyciel, niezdolny do zmierzenia się z rzeczywistością. Destrukcyjny wpływ na współpracowników.”

Awatar użytkownika
Nicoletta
13th Star

Postautor: Nicoletta » ndz sty 11, 2015 20:41

Może to i dobry pomysł Grendel, że jak się nie da wyłonić super 10 to wybrać takie, które można zabrać na bezludną wyspę ;)
@Pingwin - możesz jak Grendel wpisać płyty na bezludną wyspę ;)
@Adam82 to dawaj swoje zestawienie :)

Awatar użytkownika
Pingwin
Marquee Veteran

Postautor: Pingwin » pn sty 12, 2015 00:16

Nicoletta pisze:Może to i dobry pomysł Grendel, że jak się nie da wyłonić super 10 to wybrać takie, które można zabrać na bezludną wyspę ;)
@Pingwin - możesz jak Grendel wpisać płyty na bezludną wyspę ;)
)

Pomyślę, pomyślę. Choć czasu na myślenie trochę zejdzie:))

Awatar użytkownika
Adam82
Forgotten Son
Kontaktowanie:

Postautor: Adam82 » pn sty 12, 2015 17:10

Jeszcze czaszkuję, ale lista się krystalizuje, więc mam nadzieję wkrótce wrzucić ;)
So now we're passing strangers, at single tables.

Still trying to get over,

Still trying to write love songs for passing strangers.

And the twinkling lies, all those twinkling lies,

Sparkle with the wet ink on the paper.

Awatar użytkownika
Nicoletta
13th Star

Postautor: Nicoletta » pn sty 12, 2015 18:28

figlu pisze:
Hall of Fame świeci pustkami

wypraszam sobie , kto ma być, ten jest :wink:

Figlu, chodziło mi i to,że HOF to najpopularniejszy wątek z wszystkich i jak ktoś tam nie zagląda, to co dopiero tu! :)

ok ja też się zastanawiam nad swoją .... myślałam, że będzie to łatwiejsze.

Awatar użytkownika
td
Dear Friend

Postautor: td » pn sty 12, 2015 22:10

Fajny pomysł Nicoletta :) . Jak ułożę własną listę to się zaraz nią z Wami podzielę.

A co do liczby uczestników zabawy, to jak widzę jest całkiem nieźle - na mój post z ulubionymi płytami AD 2014 były 2 odpowiedzi :cry: :wink:
I'll always find the strenght to carry on...

Wróć do „Rock ”