Plany koncertowe na lato...

O Beethovenie i Milesie Davisie - nie tutaj
Awatar użytkownika
Pingwin
Marquee Veteran

Re: Plany koncertowe na lato...

Postautor: Pingwin » śr cze 13, 2018 17:05

.... tymczasem w sobotę na zamku Sychrov pod Libercem Jethro Tull :) Już zacieram pulchne rączki.

Awatar użytkownika
td
Dear Friend

Postautor: td » pn lip 23, 2018 10:02

Plany koncertowe na drugie półrocze:

5.08. - Walfad - Wodzisław Śl.
31.08. - Ray Wilson - Częstochowa?
21.09. - Osada Vida - Katowice
22.09. - Albion, The Ryszard Kramarski Project, Noibla, Fizbers (XX-lecie Lynx Music) - Kraków
14.10. - Fish - Kraków
20.10. - Riverside - Kraków
10.11. - Steve Rothery Band, Collage - Łódź

a na 2019-ty na razie:

12-14.04. Marillion Weekend - Łódź
I'll always find the strenght to carry on...

Awatar użytkownika
fkbp
Raingod

Postautor: fkbp » pn lip 23, 2018 16:25

Awatar użytkownika
glass
Torch

Postautor: glass » pn lip 23, 2018 20:11

Druga połowa roku wygląda jak na razie tak:

18.08 - Prog In Park II (Anathema, Postcards From Arkham, Ihsahn, Leprous, Sons Of Apollo) Warszawa
25.08 - Ino Rock (Hipgnosis, Amarok, Bjørn Riis, Soup, Gazpacho) Inowrocław
21.09 - The Pineapple Thief - Warszawa
18.10 - Fish - Warszawa
21.10 - Riverside - Warszawa
10.11 - Jethro Tull - Pruszków
18.11 - Zeal & Ardor - Warszawa
21.11 - Sólstafir - Warszawa
24.11 - Long Distance Calling - Kraków
15.12 - A Perfect Circle - Kraków

Listopad to jakieś szaleństwo tak w ogóle.
I woke up and I had a big idea
To buy a new soul at the start of every year

Awatar użytkownika
Pingwin
Marquee Veteran

Postautor: Pingwin » pn sie 06, 2018 22:33

No a ja jestem po drugim w tym roku Watersie, tym razem w Gdańsku.... Widziane nie z trybun, jak w Pradze na przełomie kwietnia i maja, ale z płyty.....
Chciałem trafić tym razem na setlistę z Mother ale... ta była w Krakowie, więc znów było Wait For Her. Ale to drobiazg.
Dzieciaki nam nie wyszły, znaczy nie wyszły gdańszczanom, te tańczące na scenie w pomarańczowych wdziankach i ubrane wprzódy w kaptury. Praskie dzieci odstawiły dobry show, w Gdańsku wyszło to w spięciu i nieporadnie.
No ale to też drobiazg. Najfajniej słuchało się nielicznych gwizdów pisiorskiej części widowni, bo dla nich watersowski przekaz był wyjątkowo niestrawny:)
W ogóle pisiorki mogą nabrać muzycznych niestrawności... Bo oto i Jagger, i Bono i Waters.... Wszyscy oni nie rozumieją Dobrej Zmiany, no patrzcie państwo, ach te niekumate muzyczne łby:))))
Nagłośnienie, w pierwszej części, nie robiło szału, potem poprawiono je wyraźnie.
Koncert praski bardziej mnie powalił na kolana ale tutaj też warto być i zobaczyć to drugi raz.

A więc drugi raz chapeau bas, Roger.

Kilka tygodni wcześniej byłem na Tull w zamku Sychrov pod Libercem. I jak tak sobie pomyślę, że miałbym w liściopadzie zawitać do Pruszkowa, to mi się ręce pocą, nie, nie nie i nie:)
No ale Tull widziałem z 7 czy 8 razy na przestrzeni 20 lat (pierwszy raz w 1998 bodaj w Poznaniu) i chętnie zobaczę kolejne osiem:) Ale, jednak, tu się będę upierał, Tull wymaga odpowiedniego otoczenia, klimatu, stare zamki i zamkowe ogrody są do tej niekomercyjnej i mocno zróżnicowanej muzyki, idealne.

Awatar użytkownika
Pingwin
Marquee Veteran

Postautor: Pingwin » czw paź 25, 2018 20:14

Dave Matthews Band trzykrotnie:
23 marca Berlin, Tempodrom
25 marca Warszawa, Torwar
27 marca Praga, Forum Karlin.

Rozważam jeszcze jakiś czwarty termin:)

Awatar użytkownika
glass
Torch

Postautor: glass » pn sty 21, 2019 18:58

Ponieważ sporo moich planowanów koncertowych pokrzyżowały nieprzewidziane okoliczności, ostrożnie na ten moment wygląda to tak:
7.02 - Steven Wilson (Łódź)
8.02 - Steven Wilson (Kraków)
25.03 - Dave Matthews Band (Warszawa)
26.06 - King Crimson (Warszawa)
I woke up and I had a big idea
To buy a new soul at the start of every year

Awatar użytkownika
fkbp
Raingod

Postautor: fkbp » pn sty 28, 2019 11:53

glass pisze:Ponieważ sporo moich planowanów koncertowych pokrzyżowały nieprzewidziane okoliczności, ostrożnie na ten moment wygląda to tak:
7.02 - Steven Wilson (Łódź)
8.02 - Steven Wilson (Kraków)

A Fish?? :( :( :(

Awatar użytkownika
Pingwin
Marquee Veteran

Postautor: Pingwin » ndz lut 24, 2019 19:41

glass pisze:P

Podwójne brawo Glass :)

A u mnie lato zaczęło się wczoraj, koncertem ZAZ w krakowskiej Tauron Arenie. Co za cudo ta ZAZ. No nie spodziewałem, że to taki koncertowy wulkan. A ile tam klimatów było: i francuski folk, i ostry rock, i solówki gitarowe, i piękne ballady, i klimaty jazz-soulowe... A nade wszystko Ona, no niebywała diablica koncertowa.
A jak się fajnie wkurzała, jak ludzie spod scenicznego wybiegu za cicho śpiewali:) A jak chciała sprytnie ugryźć w łydkę gitarzystę, podczas wiosłowania.

Dałem się zawlec na ten koncert niemal siłą.
Wyszedłem obalony i zauroczony. Kocham ZAZ.

Awatar użytkownika
Pingwin
Marquee Veteran

Postautor: Pingwin » ndz mar 17, 2019 14:34

..tymczasem zbliża się tryptyk wyjazdowy: Berlin, Warszawa i Praga.....
Przeczytałem recenzję z Amsterdamu, z piątku. Kopiuje większość, celowo nie poprawiając google translatora, bo brzmi ten tekst momentami groteskowo:)
Ale sens da się wyłapać.

Dave Matthews Band - 15/3 - Amstredam, AFAS Live

"Występ Dave Matthews Band jest przewidywalny w swojej nieprzewidywalności. Każdego dnia zupełnie inna lista zestawów, która obejmuje całą twórczość zespołu, graną przez najlepszych muzyków, w której piosenka z dnia na dzień może uzyskać zupełnie nową wersję. To jest właśnie powód, dla którego zagorzali fani często biorą udział w wielu koncertach.

W ubiegłym roku dzieło zostało rozszerzone o album Come Tomorrow, z którego cztery utwory zostały zagrane dziś w AFAS Live. Wiele piosenek z albumu zostało również odtworzonych podczas poprzedniej wizyty w Holandii w 2015 roku. „Idea ciebie” była nawet grana od 2006 roku. Ale nie dzisiaj.

Ale dziś jest duża zmiana. Po raz pierwszy skrzypek Boyd Tinsley nie uczestniczy w koncercie zespołu na holenderskiej ziemi. W zeszłym roku został wyrzucony z zespołu za zarzuty wykorzystywania seksualnego. Jego zastępcą jest klawiszowiec Buddy Strong.

Aby przejść od razu do rzeczy: Tinsley nie jest pominięty, a Strong jest mile widzianym dodatkiem. Już w „Louisiana bayou”, drugiej piosence na setliście, oddaje się wspaniałemu solo, w którym natychmiast wyjaśnia, że nie został zatrudniony do dostarczania pół pracy.

Dźwięk w hali jest dobry, ale zespół potrzebuje chwili, aby się podnieść. Z zespołem takim jak DMB nigdy nie można powiedzieć, że nie jest dobry, ale poziom energii jest nieco niski w przypadku pierwszych kilku utworów. Tylko z „policjantem Samurai (Oh radość zacznij)” ogień wchodzi. Następnie jesteśmy już w drodze przez godzinę i mamy półtorej godziny.

Ale ostatnie półtorej godziny czyni wszystko dobrze. Obfita wersja „Sledgehammer” Petera Gabriela wstrząsa pokojem. „Leżenie w rękach Boga” kończy się długim dżemem, po którym publiczność musi oddychać. „Nie pij wody” jest zaciekle, gdzie pomimo tego, że DMB prawdopodobnie zagrał tę piosenkę setki razy, emocje w głosie Matthewsa wciąż brzmią jak po raz pierwszy.

Jeśli perkusista Carter Beauford użyje „Ants Marching”, minie trochę czasu. Ta piosenka kręci się wokół skrzypiec. Jednak, gdy tylko windy Rashawn Ross i Jeff Coffin płynnie przejmą pracę Tinsleya, nic nie wydaje się być złe, a piosenka jest doskonałym zakończeniem regularnego zestawu.

Bis rozpoczyna się od Dave'a, który wykonuje solo „Some Devil”. Przerażająco piękna piosenka, w której ponownie pokazuje, jak wiele emocji może przekazać swoim głosem. Na zakończenie utworu „Rapunzel” zespół może znów się rozluźnić, a potem koniec. Chwytamy nasze telefony i sprawdzamy, gdzie jeszcze ta trasa się zatrzymuje i ile kosztuje bilet."

Awatar użytkownika
Pingwin
Marquee Veteran

Postautor: Pingwin » wt mar 26, 2019 14:31

No i tymczasem stał się Berlin i stała się Warszawa....
Berlin to była sobota a wczoraj Torwar... Co za koncert.... Bis, który go zakończył to 'All along the watchtower" Dylana, z wplecionym w środek fragmentem "Stairway to heaven".
I jak to było zagrane.
Klękajcie narody.
W trakcie obu imprez miałem okazję sporo pogadać z naszym szanownym Prezesem. Onże również w swietnej formie:)

Recenzja, z którą się zgadzam w całości i rozciągłości poniżej. Warto poświęcić dwie minuty na przeczytanie...

https://muzyka.dziennik.pl/koncerty/art ... pj19w6Metw

Awatar użytkownika
fizyk
Incommunicado

Postautor: fizyk » sob mar 30, 2019 23:58

Lipiec - Bon Jovi :wink:

Awatar użytkownika
Pingwin
Marquee Veteran

Postautor: Pingwin » wt kwie 02, 2019 23:41

Jeszcze, zamykając jakby wątek wyżej, zachęcam do obejrzenia w całości tegoż filmiku. W zasadzie wszystko jest tam wyjasnione. Wypowiadają się min. Maciej Balcar z Dżemu, Skiba czy Tomasz Zeliszewski i inni.

https://www.youtube.com/watch?v=vvaqUgZ ... ture=share

oraz recenzja....

http://topguitar.pl/imprezy/dave-matthe ... warszawie/

Awatar użytkownika
fkbp
Raingod

Postautor: fkbp » pt lip 26, 2019 20:11

Oj, a ja już mam koncert roku.
A nawet chyba... koncert życia :twisted: :twisted: :twisted:
I to 200 metrów od domu :)

Wróć do „Rock ”