Futbol na tak :)

Wszystko, co nie pasuje do kategorii powyżej
Awatar użytkownika
Nicoletta
13th Star

Re: Futbol na tak :)

Postautor: Nicoletta » pn lip 02, 2018 13:49

fatisek pisze:No i Chorwacja....na prawdę daje rade. Mieć zajebisty środek pola to mieć 60% roboty. Rakitić+Modrić....Dla mnie strefa medalowa

Jasnowidz?
Mecz był dobry, było na co popatrzeć. Waleczność Chorwatów niesamowita.
Przeczuwam, że tu jakieś 4 miejsce się szykuje .... :mrgreen:
Nessuno mi può giudicare, nemmeno tu

Awatar użytkownika
Pingwin
Marquee Veteran

Postautor: Pingwin » pn lip 02, 2018 20:01

Najlepszy dotąd mecz, moim zdaniem, to Francja - Argentyna 4:3. Nawet nie o ilość bramek chodzi. Argentyna dawała masę emocji w tym turnieju, spadając na samo dno i wznosząc się na wysokie poziomy. Epickie historie:)
Wspaniale gra Urugwaj, co za organizacja gry. Bramka Cavani-Suarez-Cavani z Portugalią to majstersztyk piłkarski. Dwa 50 metrowe crossy i całkowicie rozmontowana obrona. Oby się Cavani wyleczył na ćwierćfinał.
Jak ktoś gdzieś napisał: najważniejsze fryzury już pojechały do domu:)) Została tylko fryzura Neymara: trudno lubić tego pajaca i symulanta ale piłkarz to klasa jednak.
Drabinka turniejowa wskazuje, że w finale zagra niespodzianka:) W ogóle co za turniej... Nie ma już Niemców, Argentyny, Portugalii, w ogóle nie było Wlochów, Holandii. Ciekawy temat, wart szerszej refleksji.
A propos refleksji: gdzie jest Figlu?

fatisek
Forgotten Son
Kontaktowanie:

Postautor: fatisek » pn lip 02, 2018 20:37

Nicoletta pisze: Jasnowidz?
Mecz był dobry, było na co popatrzeć. Waleczność Chorwatów niesamowita.
Przeczuwam, że tu jakieś 4 miejsce się szykuje .... :mrgreen:

Co do Chorwatów...nieco mnie rozczarowali. Widać było że brakło im pary i pomysłu z duńczykami. Karne epickie.
Urugwaj może, może - podoba mi się to jak ogarniają tył. Ciekawe jak kontuzja Cavaniego bo bez niego będzie krucho. Gryzoń widać chyba zajechany po sezonie bo sił starcza na pierwszą połowe. Ale to nadal kawał groźnego sqrczybyka.

A Figlu ..... obawiam się że jeszcze świętuje awans i 110 lecie :-)

Pingwin pisze:Najlepszy dotąd mecz, moim zdaniem, to Francja - Argentyna 4:3. Nawet nie o ilość bramek chodzi. Argentyna dawała masę emocji w tym turnieju, spadając na samo dno i wznosząc się na wysokie poziomy. Epickie historie:)
Wspaniale gra Urugwaj, co za organizacja gry. Bramka Cavani-Suarez-Cavani z Portugalią to majstersztyk piłkarski. Dwa 50 metrowe crossy i całkowicie rozmontowana obrona. Oby się Cavani wyleczył na ćwierćfinał.
Jak ktoś gdzieś napisał: najważniejsze fryzury już pojechały do domu:)) Została tylko fryzura Neymara: trudno lubić tego pajaca i symulanta ale piłkarz to klasa jednak.
Drabinka turniejowa wskazuje, że w finale zagra niespodzianka:) W ogóle co za turniej... Nie ma już Niemców, Argentyny, Portugalii, w ogóle nie było Wlochów, Holandii. Ciekawy temat, wart szerszej refleksji.
A propos refleksji: gdzie jest Figlu?
[/quote]
Ostatnio zmieniony wt lip 03, 2018 07:49 przez fatisek, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Pingwin
Marquee Veteran

Postautor: Pingwin » pn lip 02, 2018 21:28

No i proszę, kolejny świetny mecz:) japońce pokazali że umieją grać, choć po cyrku z Polską trudno było im sprzyjać....Natomiast Belgia pokazała niesamowity charakter: z 0-2 doprowadzić w tej samej połowie do wygranej meczu to sztuka. Mecz otwarty, obie strony masa sytuacji, walka, szybkość. No i trener Belgów: na tym polega również praca trenera aby wybrać odpowiednich ludzi do zmian w takiej kryzysowej sytuacji. Wpuścił dwóch ludzi i oni strzelili dwie bramki.
Polska, na tym tle, grała jakiś inny futbol ale spuśćmy już nad tym zasłonę milczenia.

Awatar użytkownika
Pingwin
Marquee Veteran

Postautor: Pingwin » pn lip 02, 2018 21:32

fatisek pisze:Gryzoń widać chyba zajechany po sezonie bo sił starcza na pierwszą połowe. Ale to nadal kawał groźnego sqrczybyka.
]

To szerszy temat: widać to na tym mundialu. Najlepsi grają za dużo, po 70, 80 meczów w sezonie, w tym masa gier o stawkę a w tych mniej ważnych wszyscy polują na ich nogi. Za dużo pieniędzy jest w piłce i to widać: gwiazdy nie mają już sił, fizycznych i psychicznych, na dobre granie. Będzie jeszcze gorzej: teraz zamiast poczciwych meczów towarzyskich będzie jakaś liga narodów czy coś. Kolejne pompowanie i kolejne obciążenia. Szkoda, że tak to wygląda ale money rules.

Awatar użytkownika
Nicoletta
13th Star

Postautor: Nicoletta » śr lip 04, 2018 12:31

Fatisek a Ty jak obstawiasz trójkę z podium?
Ja dziś usłyszałam opinię jakiegoś experta, że stawiałby na Urugwaj.

Wg mnie:
1. Brazylia
2. Francja
3. Chorwacja, która raczej pokona Rosję. zamiennie z Urugwajem albo Anglią, która pokona Szwecję.

ale nie wiem ... Przy moich typach jak dotąd tylko połowa była dobrze wytypowana.

Awatar użytkownika
Pingwin
Marquee Veteran

Postautor: Pingwin » śr lip 04, 2018 21:53

Urugwaj bez Cavaniego nie ma szans. To w ofensywie połowa wartości zespołu.
Typowanie (moim zdaniem) nie ma większego sensu, za dużo nieprzewidywalnych spraw.
Belgia leżała na łopatkach z Japonią, po czym nagle ożyli i załadowali trzy bramki.
Chorwacja znakomicie zagrała w grupie ale z Danią męczyli się niemiłosiernie.
Francja wygląda najlepiej ale wyglądała równie dobrze na Euro, u siebie, a pozamiatała ich Portugalia i to bez Ronaldo.

Nie podejmowałbym się typowania:) Dla mnie tylko Ruscy się nie liczą z tej grupy ośmiu najlepszych. Myślę, że nawet sędziowie czy Władimir Władimirowicz im nie pomogą:)))

Niesamowite jest to, jak wiele pada bramek w doliczonym czasie gry.

fatisek
Forgotten Son
Kontaktowanie:

Postautor: fatisek » czw lip 05, 2018 19:11

Jest coraz ciekawiej i wcale się nie zdziwię że we wszystkich 4 ćwierćfinałach pandą remisy po 90 minutach.
Ja bym się pokusił o taki układ:
1. Francja
2. Chorwacja
3. Belgia
Ewentualnie na 1 Urugwaj ale musi grać Cavani.

Nicoletta - moja sugestia, nie chcę się mądrować ale..... nie leć z tym typem do buka - jest drabinkowo nie możliwy, Brazylia może zagrać z Francuzami jedynie w półfinale.

Nicoletta pisze:Fatisek a Ty jak obstawiasz trójkę z podium?
Ja dziś usłyszałam opinię jakiegoś experta, że stawiałby na Urugwaj.

Wg mnie:
1. Brazylia
2. Francja
3. Chorwacja, która raczej pokona Rosję. zamiennie z Urugwajem albo Anglią, która pokona Szwecję.

ale nie wiem ... Przy moich typach jak dotąd tylko połowa była dobrze wytypowana.
Obrazek

Awatar użytkownika
Nicoletta
13th Star

Postautor: Nicoletta » czw lip 05, 2018 21:22

Tak czy inaczej na jakąś trójkę postawię, tylko waham się. Ale przeczuwam zaskoczenie. Bardzo bym chciała aby Francja przegrała. Trzymam kciuki za Brasil, Urugwaj i Chorwatów.

Awatar użytkownika
Pingwin
Marquee Veteran

Postautor: Pingwin » czw lip 05, 2018 23:16

Papierowi faworyci to Francja, Brazylia, Rosja i w czwartym meczu faworyta nie ma:)
Czemu Rosja? Ano misiostwa są w Rosji, pamiętacie jak daleko zaszła Korea Południowa w 2001? :))?
Ja chciałbym aby to był jednak Urugwaj, Belgia, Chorwacja i... w czwartym meczu nie mam zdania:)))
Zobaczymy... Mecz Brazylia-Belgia oglądam w Drevnim Kocourze, na parterze wrocławskiego Ovo Hiltona. Jest tam fajny telebim i czeskie piwo:)

Awatar użytkownika
fkbp
Raingod

Postautor: fkbp » pt lip 06, 2018 20:56

Ale fajny mecz był.... B-B

Awatar użytkownika
Pingwin
Marquee Veteran

Postautor: Pingwin » sob lip 07, 2018 14:26

Pingwin pisze:Ja chciałbym aby to był jednak Urugwaj, Belgia, Chorwacja i... w czwartym meczu nie mam zdania:)))
)

Uch, mecz się skończył ale nie skończyło się kolędowanie po miescie... wrociłem do domu o 3 w nocy:)) No ale ale.. Urugwaj bez Cavaniego nie miał jednak szans,ale Belgia, Belgia, Belgia:) Ufff. Nie będzie już stylizowanej fryzury Neymarka i jego turlanek. Brawo Belgia.

Awatar użytkownika
Nicoletta
13th Star

Postautor: Nicoletta » ndz lip 08, 2018 17:38

Wczorajszy mecz Chorwatów z Rosją był bardzo fajnym widowiskiem. Do ostatniej sekundy czekaliśmy w napięciu czy się uda. Udało się.
Dalej trzymam kciuki za Chorwację i mam nadzieję, że Belgia pokona Francję, choć żadnemu z tych krajów nie kibicuję.

Awatar użytkownika
Pingwin
Marquee Veteran

Postautor: Pingwin » pn lip 09, 2018 09:05

Finał Belgia-Chorwacja jest też moim oczekiwanym finałem, zatem czuję się zjednoczony z Nicolettą we wspólnym pragnieniu i oczekiwaniu:)

fatisek
Forgotten Son
Kontaktowanie:

Postautor: fatisek » czw lip 12, 2018 08:28

OMG wpadłem zobaczyć co ja tu obstawiłem i.....jest blisko.. :D
Po półfinałach pozytywnie zaskoczony znów Chorwacją a rozczarowany Anglią, która zwyczajnie nie udźwignęła tego psychicznie....
Skuteczność i przygotowanie Francji jest proporcjonalne do pajacowania Mbape

fatisek pisze:Ja bym się pokusił o taki układ:
1. Francja
2. Chorwacja
3. Belgia
Obrazek

Wróć do „Inne”